www.bisnode.pl/firma/?id=695869&nazwa=RABEN_POLSKA_SP_Z_O_O

Energia z fal morskich zalicza się do energii ekologicznych. Pozyskanie jej nie powoduje niemal żadnego zanieczyszczenia środowiska. Na etapie wytwarzania energii elektrycznej z fal morskich, nie następuje emisja żadnych gazów cieplarnianych czy innych szkodliwych związków. Ponadto praca turbin cechuje się stosunkowo niewielką prędkością obrotową. Przekłada się to na niski poziom hałasu.

Warto jednak pamiętać, że stawiając elektrownie wodne, dochodzi do pewnych zmian w otoczeniu. Podstawą ich działania jest wysoki poziom wody. Z tego powodu czasem dochodzi do zalewania poszczególnych obszarów dolin rzek. Niejednokrotnie wiąże się to z koniecznością przesiedlenia ludzi, którzy dotychczas zamieszkiwali te rejony. Ponadto zalanie może spowodować zagładę flory i fauny.

W okolicy elektrowni wodnej mogą rozwijać się inne organizmy, niż przed jej zbudowaniem. Niedaleko takiej elektrowni znajduje się zbiornik, w którym gromadzi się woda stała. Przyczynia się to do zmiany wilgotności powietrza, która może obejmować stosunkowo duży rejon. Z czasem może dojść do znacznego zamulenia dna.

W Polsce elektrownie wodne są w dalszym ciągu rozwijane. Zainteresowanie tym tematem jest duże, zwłaszcza wśród producentów energii elektrycznej. To powoduje, że istnieje możliwość wzrostu inwestycji na energię wodną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close