https://finansujemy.to/rybnik/ Zobacz alior bank kontakt i zapytaj o usługi bankowe

Zasadniczym wykorzystaniem energii falowania jest chęć uzyskania możliwie dużej ilości prądu elektrycznego. Jak wobec tego dokonać konwersji tej energii na prąd? Potrzebne są specjalistyczne urządzenia, które z założenia pracują według kilku schematów. Pierwszy z nich zakłada wykorzystanie elektrowni pneumatycznych. Działają one w następujący sposób: kolejne fale wytwarzają na tyle dostateczną cyrkulację powietrza, żeby wprawić turbinę w ruch. W momencie gdy turbina jest napędzana wytwarza się prąd. Końcowy schemat działania jest podobny do dynama w rowerze.

Innym pomysłem jest wykorzystanie elektrowni hydraulicznych, które opierają swoje działanie na odpowiednim i kontrolowanym przepływie wody. Czemu służy ten przepływ wody? Podobnie jak w przypadku elektrowni pneumatycznych, również chodzi o napędzanie turbiny. Przez stworzone do tego celu szczeliny przepływa woda z kolejnych fal, która podczas wypływania wprawia w ruch turbinę.

Zupełnie odmienny pomysł wykorzystują elektrownie indukcyjne, których celem jest wytworzenie prądu z odpowiednio spreparowanego pola magnetycznego. Jak to jest możliwe? Wystarczy, iż ruch pływaków jest połączony z cewkami we właściwym polu magnetycznym. Niezależnie od tego jaką formę konwersji energii falowania na prąd wykorzystujemy, niezmiennie kluczowym elementem jest siła i charakter fal, które napędzają elektrownię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close