Dla firm prowadzimy kadry i płace oraz pełną dokumentację kadrowo płacową Booklet drukarnia etykiet i naklejek samoprzylepnych

Powszechne dążenia wielu krajów do uzyskania energii elektrycznej z alternatywnych źródeł energii zaowocowało między innymi wykorzystaniem energii falowania. Posiadając odpowiednie elektrownie, można wytworzyć w ten sposób przyzwoitą ilość energii. Tkwi jednak w tym pewien zasadniczy problem. Otóż w bardzo wielu przypadkach trudno oszacować dokładnie moc i częstotliwość fal. Ponadto są one niezwykle zmienne, a tego może elektrownia nie wytrzymać. Wówczas cała inwestycja jest zagrożona niepowodzeniem.

Teoretycznych modeli wykorzystania energii falowania jest mnóstwo, jednak w praktyce stworzenie bezpiecznego i stabilnego projektu elektrowni to nie lada wyzwanie. Konwersja energii pochodzącej z fal morskich na energię elektryczną stanowi wbrew pozorom najmniejszy problem. Istotną część problemu stanowią elementy związane z infrastrukturą elektrowni. Odpowiednie jej zlokalizowanie, zadbanie o rentowność w minimalnym stopniu czy uzyskanie gwarancji stabilnej pracy to poważne wyzwania dla bardzo wielu naukowców.

Dlaczego w ogóle rozważa się pozyskiwanie energii z fal morskich? Obecnie moc fal szacuje się na 3 TW (terawaty). Warto sobie uświadomić, iż jeden terawat to miliard kilowatów. Dla porównania energia uzyskiwana z pływów jest szacowana na ok. 200 milionów kilowatów, czyli 15 razy mniej niż w przypadku energii pochodzącej z fal.

www.ceefinancialhub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close