Firma adidas polska sprzedaje odzież i obuwie Zdecydowanie najlepsze biuro rachunkowe w Poznaniu.

Aspekty finansowe oraz chęć uniezależnienia się od dostaw surowców energetycznych powoduje, że wzrasta zainteresowanie energią odnawialną. Duża popularnością cieszą się elektrownie wodne. W jaki sposób one działają?

W elektrowniach wodnych dochodzi do pozyskania energii wód, a następnie jej przekształceniu na energię mechaniczną i elektryczną. W tym celu wykorzystuje się specjalnie zaprojektowane silniki wodne oraz hydrogeneratory. Energia ta pochodzi z wód śródlądowych lub mórz. Podstawowym wymogiem jest wysokie natężenie przepływu oraz odpowiednio duży spad. Stanowi on różnicę między poziomem wody górnej i dolnej, wliczając w to straty przepływu.

W elektrowniach wodnych montowane są turbiny, dzięki którym istnieje możliwość przetworzenia energii spadku bądź przepływu wody na energię elektryczną. Turbina wodna znana jest także pod nazwą turbiny hydraulicznej. W jej działaniu ważną rolę odgrywa energia mechaniczna wody, która zostaje przekształcona na ruch obrotowy. Jest to możliwe dzięki obecności wirnika z łopatami. W ten sposób napędzana jest prądnica.

Chcąc efektywnie wykorzystać energię z fal morskich, na określonym terenie, należy zredukować naturalne straty energii wody. Elektrownie wodne mogą także pełnić inne funkcje. Jednym z nich jest np. ochrona przeciwpowodziowa.

www.perioorto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close